Search
Generic filters
Exact matches only

سبد خرید

معرفی رشته نانو فناوری دارویی و بازار کار آن

دکتری تخصصی نانو فناوری دارویی در واقع رشته ای میان رشته ای در گروه پزشکی است که دانش آموختگان آن با آشنایی با اصول و مبانی پزشکی، بیولوژی، داروسازی، فیزیک، شیمی، بیوشیمی، ژنتیک، ایمنی شناسی و سم شناسی، همچنین با آشنایی با نانوساختارها، نانوحسگرهای زیستی، نانو ماشین ها، نانو ذرات و نانو بیو ترکیب ها، در مدلسازی، طراحی و تولید نانوداروها و نانو مواد فعالیت می کنند.
این رشته که با عنوان “نانوتکنولوژی دارویی” نیز شناخته می شود، تحت عنوان “نانو مدیسین” در دانشگاه های طراز اول کشورهای پیشرفته به عنوان یکی از اصلی ترین زمینه های فناوری نوین تلقی می شود.

بازار کار رشته نانو فناوری دارویی:

نانو علمی کاملاً بین رشته ای و با ارزش است و تقریباً در ابتدای راه خود هست؛ بنابراین:

– در شرکت دارویی در هر زمینه (مثل طراحی یا اصلاح فرمولاسیون های دارویی، آرایشی بهداشتی برای افزایش اثربخشی و کاهش عوارض جانبی، بررسی و آنالیز تاثیرات بیولوژیک نانوتکنولوژی، توسعه دارو رسانی از طریق پوست، ریه، چشم، گوش و…) می توانند نقش به سزایی داشته باشند.

– با تمامی تخصص های داروسازی میتوانند همکاری داشته باشند و نانو را وارد آن تخصص ها کنند.

– با سایر رشته ها از جمله پزشکی و دندان پزشکی میتوانند همکاری خیلی نزدیکی برای تولید محصولات نانو داشته باشند.

– می توانند با تحقیق و پژوهش به توسعه و کنترل محصولات نانوتکنولوژی مثل: نانوبیومواد و نانوپارتیکل ها(مثل پلیمرهای طبیعی و صناعی نظیر دندریمرها و نانولیپوزم ها و …)، نانوبیوداروها(مثل نانوداروهای ژنی، پپتیدی، پروتئینی و …)، نانوبیوکیت های تشخیصی، نانوبیوسنسورها، نانوبیوماشین های تشخیصی یا درمانی، نانوبیوفیلترها بپردازند.

در صورت وجود هر گونه سوال به قسمت تماس با ما مراجعه کنید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + شانزده =

در حال بارگذاری ...
0