Search
Generic filters
Exact matches only

سبد خرید

معرفی رشته فارماسیوتیکس و بازار کار آن

رشته تخصصی فارماسیوتیکس از جمله شاخه های تخصصی قدیمی و مطرح در رشته داروسازی می باشد که در طی چند دهه اخیر پیشرفت های چشمگیری را در خود دیده است طراحی و استفاده از انواع سیستم های دارو رسانی نوین به ویژه حامل های ذره ای و به کار گیری علم نانو و بیوتکنولوژی در سال های اخیر تحول چشمگیری را در این رشته به وجود آورده اند. از طرف دیگر طراحی و به کار گیری انواع سیستم های دارو رسانی هوشمند و هدفمند امکان دارو رسانی را در سطح سلولی و حتی درون سلولی فراهم نموده است. در این راستا تربیت نیروهای متخصص داروساز که از آگاهی و همچنین توان علمی و پژوهشی مطلوب و مکفی برخوردار باشند امری مهم به نظر می رسد.

در این تخصص، هدف تبدیل یک ماده موثره دارویی به یک شکل دارویی مناسب است. به طوری که دارو هم بیشترین کارایی رو داشته باشد و هم برای بیمار به بهترین و راحت ترین شکل قابل مصرف باشد.

بازار کار رشته فارماسیوتیکس:

دانش آموختگان دوره دکتری تخصصی(PhD) رشته فارماسیوتیکس می‌توانند در امر تدریس، پژوهش و مدیریت در دانشکده های داروسازی سراسر کشور، مراکز تحقیقاتی و ستادی (وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی) مرتبط با رشته و همچنین صنایع داروسازی کشور به عنوان افرادی متخصص و مجرب ایفای نقش نمایند.

-فعالیت اصلی شرکت های دارویی بخش ساخت دارو است و متخصصین فارماسیوتیکس نقش بسیار پررنگی در این زمینه دارند.

-فعالیت و حضور قابل توجه در مراکز ساخت فرآورده های آرایشی و بهداشتی.

در صورت وجود هرگونه سوال به قسمت تماس با ما مراحعه کنید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × سه =

در حال بارگذاری ...
0