Search
Generic filters
Exact matches only

سبد خرید

ادغام آزمون های ارزشیابی و ارتقای دانش آموختگان خارج از کشور در آزمون جامع دوره ی دکتری عمومی داروسازی

بر اساس مصوبه هفتاد و پنجمین نشست شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی(۹۹/۰۴/۰۸) با توجه به یکسان بودن منابع آزمون جامع دوره ی دکتری عمومی داروسازی، آزمون ارزشیابی دانش آموختگان رشته ی داروسازی خارج از کشور و آزمون ارتقای دانش آموختگان مقاطع کارشناسی ارشد و کارشناسی داروسازی خارج از کشور(که قبل از سال ۲۰۱۴ میلادی در خارج از کشور شروع به تحصیل کرده اند) جهت ادامه ی تحصیل در دوره ی دکتری عمومی داروسازی، به دبیرخانه ی شورای آموزش داروسازی و تخصصی اجازه داده می شود آزمون های مذکور را ادغام نماید.
حد نصاب نمره قبولی در هر یک از آزمون ها بر اساس ۷۰ درصد میانگین نمرات ۵ درصد از شرکت کنندگان هر آزمون که بالاترین نمره را کسب کرده اند، تعیین می شود.
با توجه به مفاد مصوبه ی فوق الذکر:
۱- از این به بعد، دانش آموختگان رشته ی داروسازی خارج از کشور به جای شرکت در آزمون های ارزشیابی یا ارتقا، باید در آزمون جامع دوره ی دکتری عمومی داروسازی که حداقل سالی دو بار به صورت سراسری در دانشگاه های علوم پزشکی کشور برگزار می شود، شرکت کنند.
۲- نمره ی حد نصاب قبولی در آزمون جامع داروسازی برابر با ۷۰ %میانگین نمرات ۵ %برتر شرکت کنندگان آن دوره است.
۳- مراحل پیش و پس از آزمون(تشکیل یا تکمیل پرونده در مرکز خدمات آموزشی، فرآیند ارزشیابی مدرک تحصیلی یا ادامه ی تحصیل) مانند قبل است.
۴- با توجه به این که آخرین نوبت آزمون های ارزشیابی(دوره ی ۱۹) و ارتقا(دوره ی ۷) در روز ۹۹/۰۵/۰۸ برگزار شد، شرکت کنندگان در این دو آزمون در صورت مردود شدن می توانند در آزمون های جامع دوره ی دکتری عمومی داروسازی که پس از این تاریخ برگزار خواهد شد، شرکت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 13 =

در حال بارگذاری ...
0